categoriecursus
wanneerdinsdag 20 mei 2014
beginttijd19:30 uur
 titelCursus Iconen lezen
beschrijving

Vanaf dinsdag 6 mei 2014 wordt een cursus van drie avonden georganiseerd o.l.v. Rini Dekkers en Leo van Leijsen.

Beelden van opstanding en nieuw leven

Iconen intrigeren. Ze schitteren naar buiten. En ze trekken je naar binnen. Zo wordt je onvermijdelijk meegenomen in de oosters-orthodoxe liturgie, waarbinnen iconen hun vaste plaats hebben. De iconen zijn niet los te zien van de gezangen, schriftlezingen en gebeden van de specifieke zon- of feestdag. Wie zich er in verdiept, ontdekt verschillende lagen in de iconen: uit de bijbel, uit oude vertellingen van het volkgeloof, uit de praktijk van de viering.

Deze cursus laat u zorgvuldig kijken naar de icoon en geeft u kennis over de plaats van de icoon in de rijke geloofstraditie. Aan bod komen de icoon van de Samaritaanse vrouw, de icoon van Hemelvaart en die van Pinksteren.

  • 6 mei 2014 - De icoon van de Samaritaanse vrouw
  • 20 mei 2014 - De icoon van Hemelvaart
  • 4 juni 2014 - De icoon van Pinksteren

Lokatie: Thomashuis, Dominicanenklooster Zwolle

info

www.kloosterzwolle.nl/algemeen/agenda_detail/iconen_lezen

locatieDominicanenklooster, Assendorperstraat 29
plaatsZwolle (Overijssel)
doelgroep

Aan de publicatie van deze kalender kunnen geen rechten worden ontleend. Aan de uitvoering wordt de grootst mogelijke zorg besteed maar niets menselijks is ons vreemd.

© Copyright 2026 rkactiviteiten.nl
Niets van deze uitgave mag opnieuw worden uitgegeven in welke vorm dan ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever

Ontwerp, implementatie & uitgever: iMoose.nl
info@rkactiviteiten.nl