categoriereis
wanneerdinsdag 21 t/m donderdag 23 april
 titelPausbezoek aan Equatoriaal Guinea
beschrijving

Paus Leo XIV bezoekt Equatoriaal-Guinea als laatste etappe van zijn 10-daagse apostolische reis door Afrika (Algerije, Kameroen, Angola en Equatoriaal-Guinea). Het is het tweede pausbezoek aan dit land ooit (na Johannes Paulus II in 1982). Equatoriaal-Guinea is het enige Spaanssprekende land op het Afrikaanse continent en telt een zeer hoog percentage katholieken (ruim 80%).

Dinsdag 21 april – Malabo

  • Aankomst vanuit Angola.
  • Beleefdheidsbezoek aan president Teodoro Obiang Nguema Mbasogo en ontmoeting met autoriteiten, civiele samenleving en diplomatiek corps in het presidentieel paleis.
  • Ontmoeting met culturele vertegenwoordigers aan de León XIV Campus van de Nationale Universiteit.
  • Bezoek aan het Jean Pierre Olie Psychiatrisch Ziekenhuis (ontmoeting met personeel en patiënten).
  • Privéontmoeting met de bisschoppen van Equatoriaal-Guinea.

Woensdag 22 april – Mongomo

  • Heilige Mis in de Basiliek van de Onbevlekte Ontvangenis.
  • Bezoek aan de “Pope Francis Technology School”.

Donderdag 23 april – Malabo

  • Afsluitende Heilige Mis op het Malabo Stadium (grote openbare viering met de gelovigen).
  • Vertrek.

Het bezoek staat in het teken van barmhartigheid, ontmoeting met de lokale Kerk en versterking van het katholieke leven in Centraal-Afrika. Er zijn ook voorbereidingen gemeld rond financiering en publieke werken in het land.

info

www.vatican.va

locatie
plaatsEquatoriaal-Guinea
doelgroep

Aan de publicatie van deze kalender kunnen geen rechten worden ontleend. Aan de uitvoering wordt de grootst mogelijke zorg besteed maar niets menselijks is ons vreemd.

© Copyright 2026 rkactiviteiten.nl
Niets van deze uitgave mag opnieuw worden uitgegeven in welke vorm dan ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever

Ontwerp, implementatie & uitgever: iMoose.nl
info@rkactiviteiten.nl