Vandaag is dinsdag 13 mei
Sint Servatius
 

categorie categorie Cultuur
cultuur
Missiezusters van het Kostbaar Bloed
(Kostbaar Bloed)

Missiezusters van het Kostbaar Bloed

Website E-mail

Missieklooster ”Heilig Bloed”

Missiezusters
van het Kostbaar Bloed


Gesticht in 1885 door Abt
Franz Pfanner in Zuid-Afrika

Ons missiegebied is het Koninkrijk Gods, en dat heeft geen grenzen

Kloosterdreef 7
5735 SJ  Aarle-Rixtel

(0492) 461 324
(0492) 465 458

Alle evenementen
van deze organisatie


wanneerzondag 27 april 2008    Evangelie van 2008-04-27
 titelWeidegangfeest kloosterboerderij
beschrijvingHet is een bijzonder moment. Na een lange winter op stal mogen de koeien van de kloosterboerderij naast het missieklooster Heilig Bloed in Aarle-Rixtel, eindelijk weer de wei in. Iedereen wordt uitgenodigd om van dat moment te komen genieten! Het eerste half uur is het net alsof ze op een trampoline staan. Na een half uur bokken en springen zijn de koeien wel gewend aan hun nieuw verkregen vrijheid.

Voor en na de weidegang van de koeien kunnen de toeschouwers een kijkje nemen in het boerenbedrijf van tegenwoordig. Bezoekers kunnen mee doen aan de Trekker behendigheidsrace (zij moeten wel beschikken over een geldig rijbewijs). Er zijn diverse tractoren, de “Ouw toelie club” geeft een demonstratie van landbouwmachines van vroeger. Er kan gewandeld worden in de kloostertuin en er zijn workshops in Nordic Walking. Nieuw is de ‘schijt je rijk loterij’. In deze loterij is de koe het middelpunt. De koe staat in een terrein dat verdeeld in is vakjes, voor ieder vakje is een lotje te koop. De prijs valt waar de koeienvlaai valt! Er beloven leuken prijzen te vallen!

Ook voor de kinderen is er weer veel te doen, naast een aantal vaste activiteiten, zoals kalfjes melk geven, pony rijden en het zandkasteel, zijn er dit jaar ook nieuwe activiteiten. Er is een kinderboerderij met dieren die geaaid en gevoerd mogen worden, zo zijn er konijntjes, cavia’s, geitjes, schapen en kippetjes. Ook de maïsbak die vorig jaar voor veel plezier heeft gezorgd, is weer aanwezig en er is een stropiramide waarop flink geklauterd kan worden.

Natuurlijk zijn er de nodige versnaperingen te krijgen in de feesttent, hier zorgt een live orkest voor gezellige muziek! Op de binnenplaats komen diverse koren hun gezangen ten gehore brengen. Het belooft weer een gezellige dag te worden voor jong en oud.

Het evenement wordt gehouden achter de boerderij en het klooster. Het weidegangfeest vangt aan om 11.00 uur en duurt tot 18.00 uur. De koeien gaan om 14.30 uur de wei in.
Entree volwassen bedraagt € 2.50, entree kinderen € 1.00

infoKloosterboerderij naast Missieklooster Heilig Bloed / Herberg de Brabantse Kluis
Kloosterdreef 7
5735 SJ AARLE-RIXTEL
www.weidegangfeest.nl
organisatieMissiezusters van het Kostbaar Bloed
locatieMissieklooster Heilig Bloed
plaatsAarle-Rixtel (Noord-Brabant)
bisdomDen Bosch
doelgroepGezin Gezin
Google map

Ontbreken de evenementen van uw organisatie? Neem contact op met info@rkactiviteiten.nl om te informeren naar de mogelijkheden!

De redactie houdt zich het recht voor ingezonden aankondigingen van evenementen voor publicatie te weigeren zonder opgaaf van redenen. Aan de publicatie van deze kalender kunnen geen rechten worden ontleend. Aan de uitvoering wordt de grootst mogelijke zorg besteed maar niets menselijks is ons vreemd. © 2025 rkactiviteiten.nl
Niets van deze uitgave mag opnieuw worden uitgegeven in welke vorm dan ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever
Ontwerp, implementatie & uitgever: iMoose.nl