Vandaag is donderdag 25 juni  

categorie categorie Cultuur
cultuur
wanneerzaterdag 1 augustus    Evangelie van 2026-08-01
begintijd12:00 uur
eindtijd17:00 uur
 titelExpositie - Maria Mixed and Matched
beschrijving

In juli en augustus 2026 zal het werk van Frederike Proost met het thema ”Maria” te zien zijn in de Sint Jacobskapel, Glashuis 4 in Nijmegen. Op de zaterdagmiddagen van 11, 18 en 25 juli, en 1 augustus, kun je zien hoe zij Maria heeft verbeeld op diverse manieren. Je kunt grote doeken met houtskool, schilderijen met acrylverf, maar ook gemengde materialen verwachten, en ook andere voorwerpen, zoals een mozaïek.  Een mix van verschillende technieken en materialen dus.

Deze werken zijn een weergave van haar weg als pelgrim in het leven met Maria, de moeder van Jezus, en ook een eerbetoon aan haar. Zij heeft diverse kanten van haar belicht in haar werk en ze kijkt er naar uit om jou dit te laten zien.

En de Sint Jacobskapel is natuurlijk niet zomaar gekozen als locatie. Deze kapel is van oudsher een pelgrimskapel voor mensen die de pelgrimsroute naar Santiago de Compostela lopen. En die heeft ze zelf ook gelopen in 2025 en gaat ze in september-augustus van 2026 ook weer lopen.

info

Frederike Proost
(06) 4294 8279
info@frederikeproost.nl
www.frederikeproost.nl

locatieSint Jacobskapel, Glashuis 4
plaatsNijmegen (Gelderland)
postcode65
bisdomDen Bosch
doelgroep
Google map

Ontbreken de evenementen van uw organisatie? Neem contact op met info@rkactiviteiten.nl om te informeren naar de mogelijkheden!

De redactie houdt zich het recht voor ingezonden aankondigingen van evenementen voor publicatie te weigeren zonder opgaaf van redenen. Aan de publicatie van deze kalender kunnen geen rechten worden ontleend. Aan de uitvoering wordt de grootst mogelijke zorg besteed maar niets menselijks is ons vreemd. © 2026 rkactiviteiten.nl
Niets van deze uitgave mag opnieuw worden uitgegeven in welke vorm dan ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever
Ontwerp, implementatie & uitgever: iMoose.nl